7 lipca 2017 Udostępnij

Najlepsza listonoszka dla studenta

Na studiach często korzysta się z plecaków i jest to całkiem dobra opcja, chociaż niestety ich aspekty estetyczne mogą być już problemem. Zamiast tego lepiej jest wybierać kopertówki, które są cały czas bardzo praktyczne, a znacznie lepiej pasują do stroju i ogólnie prezentują się lepiej.

Kwestia funkcjonalności

Jak w przypadku absolutnie każdej torby, najważniejszą jej cechą jest zdolność do przenoszenia odpowiedniej ilości rzeczy. Trzeba się zastanowić ile tych rzeczy jest w naszym przypadku i jakie rzeczy to będą. Innej torby będziemy potrzebować do przenoszenia notebooka, inna torba będzie potrzebna na zeszyty i nie można zapomnieć o tym, że tak jak istnieją komputery o różnej wielkości matrycy, tak zeszyty mają różny rozmiar. Trzeba to wszystko uwzględnić w naszym wyborze, a do tego dochodzą jeszcze kwestie termosu, drugiego śniadania i setek innych rzeczy, które pojawiają się u różnych osób. Jeśli ustalimy, co konkretnie będziemy nosić, łatwo wybierzemy odpowiednie gabaryty potrzebnej torby.

Materiał wykonania

Materiał to bardzo ważna kwestia, ponieważ decyduje o wyglądzie, ale przede wszystkim o wytrzymałości torby. Jeśli postawimy na torbę ze skóry naturalnej, przyjdzie nam zapłacić trochę więcej, ale w zamian za to będziemy mogli liczyć, że torba zostanie z nami na lata. Co więcej, drobne uszkodzenia i przetarcia nie będą żadnym problemem, ponieważ na skórze wygląda to całkiem ładnie.

Wybór torby na studia

Większe problemy naprawi dla nas kaletnik. Torba starczy na całe studia nawet dla osoby, która podchodzi do nich bardzo liberalnie, ponieważ typowy czas intensywnego korzystania z takiej torby to 5-10 lat. Skóra to problem z tego powodu, że musieliśmy obrabować z niej jej pierwotnego posiadacza, ale poza tym jest dobrze, bo jeśli chodzi o ceny, znajdziemy coś nawet za 100 złotych z niewielką górką.

Idealny model

Kiedy już ustaliliśmy wszystkie kwestie techniczne, możemy przejść do wyboru konkretnego modelu. Proste torby w kolorze czarnym lub brązowym są uniwersalne i na pewno nie będą złym wyborem. Podobnie jest w przypadku toreb szarych i beżowych. Raczej nie warto wybierać krzykliwych barw i ekstrawaganckich wzorów, ponieważ na co dzień takie torby jeszcze są znośne, ale w życiu studentki bardzo często dochodzi też do poważniejszych wydarzeń i dla nich nie będzie to już dobra opcja.

Paweł Sugalski

Redakcja ekomuzeumgoscinnakraina.pl

Zobacz również