19 grudnia 2016 Udostępnij

Jak nosić męski pasek?

Choć zdecydowana większość mężczyzn nie stroni od pasków, nie można nie zgodzić się z tym, że samo ich podejście do tego rodzaju rozwiązania pozostawia wiele do życzenia.

Nie może być jednak inaczej, jeśli weźmie się pod uwagę to, że priorytetem jest dla nich to, aby ich spodnie nie opadały. Tymczasem męska stylizacja często jest uzależniona właśnie od paska, ten więc tylko pozornie jest drobnym dodatkiem o niewielkim znaczeniu. Jeśli pasek nie jest dobrany starannie, może okazać się, że jest w stanie zniekształcić męski wizerunek i nawet, gdy samym panom to nie przeszkadza, należy liczyć się z tym, że taki stan rzeczy nie umknie czujnemu, kobiecemu oku.

Męski pasek - istotny dodatek

O pasku warto pomyśleć przede wszystkim wówczas, gdy ma być on dodatkiem do garnituru, osoby przekonujące o tym, że pasek jest w stanie go zdobić nie przesadzają bowiem nawet odrobinę. Panowie, którzy garnitur muszą nosić w miejscu pracy powinni przywiązywać do paska wagę nie mniejszą niż ta, jaką przywiązują do odpowiednich bitów.

Co ważne, buty, aktówka oraz pasek powinny być w tym samym kolorze, jeśli więc dominującym kolorem staje się brąz, miejsce czarnego paska znajduje się w szafie. Na pocieszenie warto dodać, że zadanie, jakie spoczywa na męskich barkach, jest i tak prostsze od tego, z jakim mają do czynienia kobiety, zwykle więc od eleganckiego mężczyzny oczekuje się jedynie pasków w kolorze czarnym oraz brązowym.

Komplet stylizacji

Oczywiście, spore znaczenie ma i to, jak prezentuje się wspomniany pasek, nie powinno się więc zapominać o tym, że klamry pasków do garniturów muszą być delikatne i lepiej, jeśli nie rzucają się w oczy. Pewną rolę odgrywa zresztą także kolor metalu, z jakiego są one wykonane, najlepiej więc, jeśli jest on spójny z tym, w jakim utrzymany jest zegarek. Nie można zapominać i o tym, że choć pasek kojarzy się przede wszystkim z dodatkiem do garnituru, nie powinno go zabraknąć również wówczas, gdy garnitur trafia do szafy, a mężczyzna wybiera się na spacer do parku. Na szczęście, w tym przypadku, nawet jeśli nie mówimy o całkowitej swobodzie, panuje już większa dowolność.

Skórzany męski pasek

Pasek nie przestaje być ważny, z powodzeniem może być jednak postrzegany jako jeszcze jeden dodatek. Panowie, którzy mają problem z jego doborem, powinni więc pamiętać przede wszystkim o tym, że od paska oczekuje się korespondowania z butami. Takie rozwiązanie jest najbezpieczniejsze, choć nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby w codziennym stroju zdecydować się na eksperymenty z kontrastami. Najlepiej stawiać przy tym na to, co zawsze dobrze wygląda.

Marcin Węglarski

Redakcja ekomuzeumgoscinnakraina.pl