18 grudnia 2016 Udostępnij

Skórzany portfel damski – wybierz idealny dla siebie!

Portfel najczęściej ma nam służyć przez długie lata i dlatego przy jego zakupie nie ma sensu oszczędzać. Wytrzymałość i funkcjonalność jest tutaj oczywiście sprawą kluczową. Jednak wygląd też ma znaczenie.

Może portfel nie jest zbyt często przez nas pokazywany, ale często będzie to w miejscach eleganckich, gdzie warto się dobrze zaprezentować. Ten szczegół może oczywiście świadczyć o właścicielce. Przy zakupie idealnego portfela warto zwracać uwagę na dwie rzeczy a więc rozmiar i styl.

Rozmiar jednak ma znaczenie!

Wybór rozmiaru to również ważna, praktyczna sprawa. Dużo zależy od upodobań właścicielki. Małe portfele nie posiadają wielu przegródek dla aktywnej kobiety, która korzysta z całej talii kart płatniczych nie będzie mogła sięgnąć po małą portmonetkę. Dla odmiany duże portfele na pewno zmieszczą wiele, ale z drugiej strony jednak trzeba się liczyć z tym, że będą problematyczne, nieporęczne i tym samym trudne do przenoszenia czy przechowania, szczególnie jak kobieta stawia raczej na małe torebki.

 

 

Od klasyki do glamour

Wybór modeli będzie znaczący. Najczęściej dojrzałe panie będą stawiać na elegancką i funkcjonalną prostotę. W przypadku galanterii takim wzorcem stylu będzie między innymi skórzany portfel na zatrzask. To w sumie taka opcja, którą będzie można określić jako uniwersalną szczególnie jak ktoś zdecyduje się na czarny kolor. Oczywiście młodsze dziewczęta zdecydowanie chętniej będą się decydować na kolorowe propozycje, nieco luźniejsze. Chętnie wybiera się w tym względzie portfele na zamek błyskawiczny. Nadają się do przechowywania bilonu oraz karty bankomatowej.

Mogą się mieścić bez problemu w niewielkiej torebce czy plecaku. Takim bardzo popularnym rozwiązaniem są również portmonetki, które wróciły właściwie do łask i będzie można je obecnie kupić w wielu rożnych wzorach, fasonach, kolorach. Rozpiętość wzorów jest znacząca i będzie można spokojnie wybrać taki element, który będzie doskonale wyglądał i sprawdzi się świetnie. Takim chętnie wybieranym rozwiązaniem są również portfele – kopertówki, które zaliczyć będzie można do osobnej kategorii jest to opcja przeznaczona praktycznie wyłącznie na jakieś specjalne okazje.

Portfel dla kobiety

W czerni czy w kolorze?

Wydaje się, że takim najczęściej wybieranym kolorem jest czerń, ponieważ jest ona bezpieczna i uniwersalna. To bardzo dobry wybór, ponieważ niezależnie od stylizacji powinna się rzeczywiście dobrze prezentować. Jeśli ktoś na co dzień woli inne kolory to na pewno znajdzie obecnie dla siebie interesujące propozycje. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by kupić sobie portfel w brązach czy też propozycje w kolorze czerwonym, zielonym czy niebieskim.

Wśród młodych kobiet dość często wybierane są także odcienie pastelowe albo też żywe kolory. Kwestia barwy to w dużej mierze czynnik, który należy powiązać z tym jaką estetykę dana osoba najchętniej wybiera. Niekiedy ten codzienny strój może mieć duże znaczenie i też musi być brany pod uwagę.

Paweł Sugalski

Redakcja ekomuzeumgoscinnakraina.pl