19 grudnia 2016 Udostępnij

Jak wybierać skórzane, męskie torby?

Choć zwykło się przyjmować, że to panie zabierają ze sobą na tyle dużo rzeczy, że mają problem z ich pomieszczeniem, okazuje się, że również panom problem ten nie jest wcale obcy.

Oczywiście, można wszędzie chodzić z plecakiem, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że idealnym połączeniem z nim jest strój sportowy, a ten nie zawsze sprawdza się w sytuacjach, w których należy dbać o konwencję. W takim przypadku znacznie lepiej postawić na męską torbę zwłaszcza, że jej wybór nie musi być wcale trudny. Przyjmuje się, że męskie torby powinny być czarne i właśnie z takimi mamy do czynienia najczęściej. Nie można zresztą nie dostrzec tego, że takie podejście odpowiada samym panom.

Skórzana torba dla mężczyzny

Młodzi mężczyźni doceniają to, że moda się liberalizuje, nawet oni podchodzą jednak z ostrożnością do ciekawych z uwagi na swój design, kolorowych toreb. Wiele wskazuje na to, że czerń, brązy i odcienie szarości jeszcze długo będą królować na wystawach sklepowych. Oczywiście to nie kolor, ale funkcjonalność męskiej torby powinna mieć kluczowe znaczenie dla swojego potencjalnego odbiorcy. Przyjmuje się więc, że im więcej jest w niej kieszonek i przegródek, tym lepsza jest torba i tym większą cieszy się popularnością.

Elegancka aktówka z zewnątrz może zresztą wyglądać na dość prostą, często jednak okazuje się, że jej środek jest w stanie zaimponować nawet najbardziej wymagającym z odbiorców. Panowie zwykle nie kupują zresztą torby, jeśli nie przeanalizują tego, do jakich zadań ma być ona przeznaczona. To pojemność i funkcjonalność ma więc dla nich największe znaczenie, a choć szyk i uroda też są ważne, często schodzą na dalszy plan.

Niebanalny facet

Sam wybór męskich toreb nie może zresztą budzić rozczarowania, producenci starają się bowiem, aby zarówno młodzi i nowocześni, jak i stonowani panowie mogli znaleźć idealne rozwiązanie. Warto zwrócić uwagę na to, że dla panów coraz większe znaczenie ma elegancja, nie można przy tym nie zgodzić się z tym, że za taki stan rzeczy w dużej mierze odpowiedzialne są kobiety. Kobiety lubią mężczyzn eleganckich, panowie nie ustają więc w wysiłkach, których celem jest zaopatrzenie się w eleganckie dodatki.

Stylowe męskie torby

Mówiąc o męskich torbach nie można nie dostrzec i tego, że w ostatnich latach mamy do czynienia z dość istotnym przełomem. Wielu panów pamięta przecież czasy, w których torbę postrzegano jako przykład zniewieścienia. Wynikało to jednak w dużej mierze z tego, że przez dziesięciolecia mężczyzna zabierał ze sobą jedynie klucze i niewielki portfel. Dziś nie ma już jednak mowy o foliowej reklamówce na kanapki do pracy, a torby męskie są uważane za coś naturalnego i powszechnie akceptowane.

Marta Lisiecka

Redakcja ekomuzeumgoscinnakraina.pl