19 grudnia 2016 Udostępnij

Przegląd cech męskiego portfela ze skóry

Odpowiedź na pytanie o to, jakie cechy powinien mieć skórzany, męski portfel, wcale nie jest skomplikowana, często można bowiem usłyszeć, że powinien mieć on wszystkie te cechy, które są charakterystyczne dla jego właściciela.

Panie znajdują się, oczywiście, w nieco lepszym położeniu, nie mają bowiem podstaw do tego, aby narzekać na ograniczony wybór różnego rodzaju wzorów, kolorów oraz zdobień. Panowie muszą liczyć się z tym, że skierowany do nich asortyment będzie zdecydowanie mniej zróżnicowany, choć wcale nie oznacza to, że producenci portfeli wyrażają w ten sposób swoją ignorancję względem nich. Wspomniany ograniczony wybór wynika przede wszystkim ze znajomości męskich upodobań, gdy zaś mamy do czynienia z galanterią skórzaną musimy liczyć się z tym, że króluje w niej czerń z charakterystycznym dla siebie atrybutem uniwersalności oraz imponujące brązy.

 

Męskie portfele skórzane w McKlein

 

Funkcjonalność portfela

Oczywiście, choć kolor portfela ma znaczenie, nie powinno zaskakiwać nas to, że mężczyźni uważają, że nie jest on aż tak ważny, jak jego funkcjonalność i zastosowanie praktyczne. Już choćby dlatego tak wiele uwagi poświęca się wytrzymałości portfela, charakterystycznej dla niego odporności na przetarcia oraz temu, aby było w nim wystarczająco wiele miejsca na karty kredytowe i gotówkę.

W cenie jest dziś zwłaszcza duża liczba przegródek, trudno bowiem nie dostrzec tego, że obecnie jesteśmy niemal zalewani różnego rodzaju kartami, które muszą gdzieś znaleźć swoje miejsce. Jeśli więc portfel ma być prezentem dla mężczyzny, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, czy jest on praktyczny, potem zaś można analizować jego kolorystykę dając pierwszeństwo czerni. Oczywiście, gdy słyszymy o tym, że dla panów znaczenie ma jedynie funkcjonalność, musimy liczyć się z tym, że bazujemy na swego rodzaju uogólnieniu.

Styl i kolor ma znaczenie

Równie ważny jest wygląd oraz styl portfela, choć panowie często nie lubią mówić o swoich skłonnościach estetycznych nawet, jeśli mają je sprecyzowane. Wspominana wielokrotnie czerń jest zresztą wybierana przez nich nie tylko dlatego, że taki kolor portfeli jest najbardziej rozpowszechniony.

Męskie gadżety

Panowie zwracają uwagę również na to, że jest ona uniwersalna, a z tym atutem nie da się polemizować. Oczywiście, spore grono zwolenników mają też portfele ze skóry utrzymane w brązowej tonacji. Te mają wyraźniejszą teksturę i sprawiają wrażenie bardziej naturalnych. Innym ciekawym rozwiązaniem, które może sprawdzić się jako prezent, jest portfel, którego kolor jest stylizowany na wytartą skórę. Taki wygląd jest nieco surowszy, wielu panom podoba się jednak tak bardzo, że nie wyobrażają sobie innego rozwiązania.

Paweł Sugalski

Redakcja ekomuzeumgoscinnakraina.pl